Šaltiniai

Čia rasite rekomenduojamą literatūrą, tyrimų ataskaitas, žiniasklaidą, nuorodas, konkrečioms šalims skirtas konsultavimo paslaugas ir daug daugiau...

resources

Rekomenduojama literatūra

book front cover

Sex, Sexuality and the Autism Spectrum - Lawson, W., (2005)

Jessica Kingsley Publishers, London and Philadelphia

Wendy Lawson yra autizmo spektras. Jos knygoje "Seksas, seksualumas ir autizmo spektras" aptariami daugybė klausimų, kuriuos žmonės turi apie seksą ir santykius. Jame daugiausia dėmesio skiriama tam tikriems sunkumams, kuriuos autizmo žmonės gali susidurti ieškodami meilės ir tyrinėję savo seksualumą.

book front cover

Sexuality and Autism: The Significance of Communication and Language for Sexual Development - Lache, L. (2016)

Publisher: Psychosozial-Verlag

Sutelkdama dėmesį į autizmo spektro žmonių psichoaktyvumą, ši knyga ypatingą dėmesį skiria autizmo specifiniams bendravimo įgūdžiams. Ji pabrėžia komunikacijos ir kalbos svarbą ir analizuoja, kaip šios srities pokyčiai gali turėti ilgalaikį poveikį plėtros procesams. Daugiausia dėmesio skiriama individualiems auginimo ir alternatyvaus bendravimo metodams bei jų teigiamam poveikiui seksualumo socializacijos procesams. Parodomos ir kritiškai aptariamos tiek šių metodų teikiamos galimybės, tiek galimos jų taikymo sritys.

Kitos rekomenduojamos priemonės

sensoa flag system

Vėliavų sistema (SENSOA Flag System)

Brošiūra su kortomis, kurioje aprašomos įvairios sekso ir santykių situacijos. Kiekviena situacija vertinama su žalia, geltona, raudona arba juoda vėliava, priklausomai nuo to, ar ji yra priimtina ar nepriimtinas elgesys (šiuo metu galima įsigyti tik olandų kalba).

Galima įsigyti adresu: http://shop.sensoa.be/products/vlaggensysteem

TRASE logo