Priemonės

Čia rasite priemones, kurias projekto partneriai sukūrė arba pritaikė tėvams ir specialistams, kad padėtų jiems teikti seksualinį švietimą neįgaliesiems.

tools
Hermeneutic Circle

Hermaneutinis ratas kaip priemonė (HC)

 

HC priemonė yra svarbi, kad padėtu mums suprasti individo aplinkybes ir jų požiūrio bei elgesio kilmę. Suprantant asmens padėtį, tai padeda mums nustatyti, kokį palaikymą klientai gali gauti.

Šios priemonės yra skirtos specialistams ir gali padėti komandinėse diskusijose.

 

Šis įrankis padeda apibūdinti kliento asmenybę ir suteikia išeities tašką dirbti su klientu.

Kauliuko žaidimas

 

Kauliuko žaidimas skirtas žaisti kartu su klientais. Smagiai galite užduoti svarbius klausimus ir rasti problemų sprendimus.

 

Šiame žaidime yra 5 dalys: žinios, įgūdžiai, normos ir vertybės, medžiagos ir klausimai. Žaidimui yra naudojami specialiai sukurti kauliukai, kortelės ir dėžutę su faktinėmis medžiagomis.

 

Šis žaidimas gali būti žaidžiamas poromis, grupėmis ar individualiai. Žaidimo metu turi dalyvauti žaidimo koordinatorius, turi dalyvauti specialistas, mokytojas ar globėjas. Kiekvienas žaidėjas meta kauliuką ir gauna kortelę su klausimu.

dice game
drama play

Drama

 

Šioje dalyje pristatome dramos žaidimą kaip priemonę, kuri bus naudojama seksualiniam ugdymui žmonėms su mokymosi sunkumais. Šis įrankis gali padėti jums kalbėti apie problemas ir klausimus, kuriuos gausite dirbdami su savo klientais, atlikdami juos lengvai ir paprastai. Dramos žaidimas padės jums įtraukti visus klientus nepriklausomai nuo jų negalios. Kiekvienas turi galimybę tapti aktoriumi ir išgyventi problemą bei sprendimus. Taip pat jie turės galimybę pasiūlyti savo sprendimus problemoms spręsti.

"Ką darytum?" - interaktyvi priemonė

 

Ši interaktyvi mokymosi priemonė leidžia vertotojui imituoti įvairius scenarijus susijusius su lytimi ir santykiais. Dalyviai gali pasirinkti jų manymu tinkamiausią atsakymą ar reakciją į situaciją iš daugelio pasiulytų situacijų. Po pasirinkimo ši priemonė suteiks atsakymą ir reakciją į pasirinktą rezultatą ar jis yra tinkamas, ar ne bei pateiks paaiškinimą.

 

Ši priemonė yra skirta dalyviams turintiems aukštesnius kognityvinius gebėjimus bei didesnę autonomiją. Scenarijai yra susiję su labiau savarankišku gyvenimo būdu, nes pagrindinės seksualinių terminų žinios bus reikalingos pateiktoms situacijoms suprasti.Gebėjimas skatyti nėra būtinas, nes visa informacija pateikiama balsu.

 

Ši priemonė gali būti naudojama tiek autonomiškai, tiek su mokytoju/ specialistu/partneriu ar tėvais. Kaip e-mokymosi priemonė, vartotojai gali žaisti šį scenarijų žaidimą kada tik nori, arba tiesiog diskutuoti su kitu asmeniu apie tai ką matė ir ką norėtų dar paklausti.

decision game
a traffic light

Kas yra seksas? - šviesoforo modelis

 

Šviesoforo modelis yra aiškinamasis modelis, skatinantis, stiprinantis ir palaikantis individualų fizinį suvokimą.

 

Ši modelis padeda specialistui aptarti tiesioginį klausimą - kas yra seksas? bei kitus susijusius klausimus. Negalima piktnaudžiauti, kad "gerą" ar "teisingą" seksą būtų galima paaiškinti moraliniu principu. pagrindinis tikslas yra paremti ir sustiprinti individualų kliento suvokimą.

Metodų rinkinys

 

Tai įvairių metodų rinkinys paaiškinantis kaip pradėti kurybines dirbtuves, kaip pristatyti seksualumo temą, kaip pristatyti higieną, supažindinti su kūnu.

 

Instrukcijose pateikiamas įvadas "daryti" ir "nedaryti" bei tolimesni klausimai.

 

Rinkinį apima įvairius metodus, kurie gali būti naudojami skirtingose kontekstuose, atskiruose situacijose, darbe su grupėmis, dienos intervencijoms.

collection of methods
picture bank

Paveikslų bankas

 

TRASE paveikslų bankas yra piktogramų rinkinys, kurį sudaro paveikslėliai apibūdinantys seksualumą, seksualinę sveikatą bei lytinį švietimą.Piktogramos yra parinktos iš Picto-Selector© tool by M.C. van der Kooij. Ši priemonė yra skirta vizualizacijai kalbant apie lytinį švietimą, ją gali būti naudoti tėvai, mokytojai, specialistai teikdami informaciją apie neįgaliųjų lytinį švietimą. "TRASE paveikslų bankas" pateikia konkrečias situacijas aiškiu ir paprastu vaizdu apie seksualumą kaip "viskas viename".

Stalo žaidimas

 

Šio žaidimo temos yra sveiki santykiai, LPD, brendimas, bendras seksualumas, žmogaus kūnas, vertybės ir įsitikinimai.

 

Šiame žaidime žaidėjai gali žaisti vienas prieš vieną, arba susiburti į komandą nuo 2 iki 4 žaidėjų. Pagrindinis šio žaidimo tikslas yra tai, kad dalyviai sudarytų poras ir atsakytų į klausimus skirtingais lygmenimis ir kategorijomis. Šis žaidimas turi skirtingus lygmenis ir teminius klausimus. Žaidimas reikalauja specialisto kaip koordinatoriaus. Tai puikus būdas peržiūrėti ir įvertinti seksualinį išsilavinimą, sąvokas ir žodyną.

TRASE board game
dolls

Anatominio dizaino lėlės

 

Anatomiškai tinkamos lėlės yra neįkainojama priemonė mokytojams, specialistams ir tėvams. Tinkamu ir aiškiai suprantamu būdu atstovaujama ir perduodama žmogaus kūno funkcija ir paskirtis.

 

Vyrų ir moterų lėlės, kurių teisingos proporcijos ir profesionalus dizainas, sukuria saugią aplinką asmeniui / klientui, norinčiam užduoti klausimus ir išreikšti savo mintis ir jausmus.

 

Tai padeda mokyti fizinį ir seksualinį vystymąsi tokiu būdu, kuris atitiktų jų supratimo lygį. Lėlės taip pat leidžia specialistui ar tėvams kurti įvairius scenarijus, susijusius su santykiais ir seksu.

Lytiniam švietimui skirta paveikslėlių dėžutė

 

Organizacija "Senia" ir Austrijos Lytinio Švietimo ir Sekso Terapijos Institutas sukūrė nuotraukų dėžutę, skirtą įtraukti įdomias iliustracijas apie įvairias seksualinio švietimo temas. Kūno jautrinimas, pažinti kitus žmones, skirtingi santykiai, asmeninė higiena... šios temos yra įdomios, taip pat ir motyvuojančios iliustracijos.

 

Dėžutėje yra 54 kartoninės karikaturisto Arnulfas Kossakas iliustracijos , A4 formato, taip pat 2 knygelės, kuriuose yra du variantai parodantys vyro ir moters masturbaciją. Dėžutę galima užsisakyti tiesiogiai su "Senia", be to, išsamią informaciją rasite pridedamoje knygelėje, kurią galite atsisiųsti nemokamai.

senia logo
lets play

Pažaiskim

 

"Pažaiskim" - žaidimuu siekiama pagerinti socialines ir seksualines kompetencijas bei įgyti pagrindines seksualines žinias. Jis gali būti žaidžiamas 2-4 žaidėjų ir turi būti parengtas ir vykdomas moderatoriaus. Žaidimas susideda iš skirtingų seksualinio ugdymo klausimų ir užduočių, kurias turėtų aptarti ar išspręsti žaidėjų grupė. Nėra laimėjimo ar praradimo; Greičiau, žaidimo tikslas yra socialinių ir seksualinių įgūdžių tobulinimas. Žaidimas remiasi bendraamžių palaikymo metodu ir yra sukurtas žmonėms su mokymosi sutrikimais ir autizmu.

Žodžių bankas

 

"TRASE žodžių bankas" leidžia vartotojams ieškoti šiuolaikinėse Europos visuomenėse pasirinktų su lytimi ir santykiais susijusių sąvokų ir terminų. Žodžiai yra sistemingai išdėstyti, apimantys temas nuo seksualizuotų kūno dalių iki seksualumo organizavimo. Ši priemonė skirta globėjams, tėvams, mokytojams ir asmenims su mokymosi sutrikimais ar intelektualiais sunkumais. Jis gali būti naudojamas kaip papildomas lytiškumo ugdymas ir savarankiško tyrimo šaltinis.

TRASE logo
TRASE logo